IKAJ Norge
IKAJ Norge

Trump advarer FN: Anerkjennelse av Palestina belønner Hamas og oppmuntrer til konflikt

USAs president oppfordrer alle som ønsker fred til å stå samlet for å kreve umiddelbar frigivelse av gisler. Han kritiserer FN for å ikke bidra til å løse konflikter, og sier at europeiske land er på feil kurs på grunn av åpne grenser.

IKAJ PRESSE Av IKAJ PRESSE
25. september 2025
in Fra Israel, Internasjonal politikk, Israelsk Politikk
– Israel kjemper vår kamp, sier kuwaitisk dissident

Tekstbeskrivelse for bildet, opphavsrett og kilde kan inkluderes

Donald Trump talte til FNs generalforsamling og understreket at anerkjennelse av Palestina under dagens forhold belønner Hamas og oppmuntrer til mer konflikt. Han krevde umiddelbar frigivelse av alle gisler i Gaza og oppfordret alle som ønsker fred til å stå samlet bak dette kravet, i stedet for å gi etter for terrorgruppers press.

Trump fremhevet betydningen av å stoppe Irans atomprogram og beskytte Israel. Han påpekte at våpenhvilen i juni mellom Israel og Iran bidro til regional stabilitet, og slo fast at Iran aldri må få atomvåpen. Han framhevet USAs handlekraft for å forhindre at terrorstater utvikler atomvåpen og understreket nødvendigheten av å stå imot trusler mot Vesten.

ANNONSE

Han kritiserte FN for å være ineffektiv og mente organisasjonen ikke klarer å løse store globale konflikter. Trump påpekte at FN i praksis svikter når det gjelder å beskytte nasjoner og sikre fred, og at medlemslandene må ta ansvar.

Han advarte også Europa om konsekvensene av åpne grenser og energipolitikk som han mener svekker økonomier og truer stabilitet. Trump oppfordret europeiske ledere til å stramme inn migrasjonspolitikken og revurdere satsingen på grønn energi, som han mente har negative konsekvenser for både økonomi og sikkerhet.

Talen fokuserte på fred, sikkerhet og rettferdighet. Trump understreket viktigheten av at gislene i Gaza kommer hjem, at terrorhandlinger ikke belønnes, og at Midtøsten-konflikten må løses på en måte som beskytter både Israel og Vesten.

Kilde: https://www.timesofisrael.com/trump-at-un-recognizing-palestine-encourages-conflict-accedes-to-hamas-ransom-demands/

Forrige innlegg

UNRWA ignorerte Hamas-bånd i skolene og fremmet terrorisme

Neste innlegg

Israelsk etterretning: Houthiene forbereder raid mot Israel etter modell fra 7. oktober

Neste innlegg
En bevæpnet Hizbollah er en vedvarende trussel mot Israel

Israelsk etterretning: Houthiene forbereder raid mot Israel etter modell fra 7. oktober

Podkast

Siste innlegg

  • Jødiske ledere advarer mot økende antisemittisme i svensk politikk
  • IKAJ hjelper immigrantleger inn i Israels helsevesen
  • IKAJ rehabiliterer bomberom ved Israels nordgrense
  • IKAJ fortsetter hjelpearbeidet for krigsrammede israelere
  • Aliyah-bølge: 7 000 jøder på vei fra Etiopia og India

IKAJ Nettbutik

  • Bear BluewShawl 1850x2000px Blå bamse kr 180,00 Inkl. moms
  • Palestina - Israels historiske og folkerettslige legitimitet Palestina - Israels historiske og folkerettslige legitimitet kr 379,00 Inkl. moms
  • Hva har Israel med meg og gjøre? Hva har Israel med meg og gjøre? kr 199,00 Inkl. moms
  • Israels juridiske rett til landet Israels juridiske rett til landet kr 100,00 – kr 700,00Prisområde: kr 100,00 til kr 700,00 Inkl. moms
  • Folket Som Overlevde Folket Som Overlevde kr 449,00 Inkl. moms
No ICEJ Logo english full hvit
STAB - LOGG INN

Internasjonale Kristne Ambassade Jerusalem,
Norsk Avdeling
Pb 33, 3167 Åsgårdstrand
Tlf: 62 57 33 33 (Telefontid man-fred. 09.00-15.00)
E-post: post@icej.no

No ICEJ Logo english full hvit
STAB - LOGG INN

Internasjonale Kristne Ambassade Jerusalem,
Norsk Avdeling
Pb 33, 3167 Åsgårdstrand
Tlf: 62 57 33 33 (Telefontid man-fred. 09.00-15.00)
E-post: post@icej.no

© 2026 - IKAJ

    • Nettbutikk
    • Bestillinger
    • Hjem
    • Nyheter
    • Arrangementer
    • Forstå Israel
    • Om IKAJ
    • Videobibliotek
    • Sammen for Hans folk
    • Nettbutikk
    • Bestillinger
    • Bli med
Handlekurv0
Du har ikke bestilt noe ennå!
0
-
00:00
00:00

Queue

Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00
X