IKAJ Norge
IKAJ Norge

Iranere viser støtte til Israel etter terrorangrep

«Dette regimet er årsaken til global terror og ustabilitet», skrev en bruker, mens andre oppfordret til å iverksette Cyrus-avtalene og til at Israel bør ødelegge regimet.

IKAJ PRESSE Av IKAJ PRESSE
15. desember 2025
in Antisemittisme, Fra Israel
Iranere viser støtte til Israel etter terrorangrep

Kgbo, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Mange iranere tok til sosiale medier for å uttrykke sin støtte til Israel og det jødiske samfunnet med emneknaggen #IraniansStandWithIsrael etter terrorangrepet på Bondi Beach, der 15 mennesker ble drept og flere titalls ble skadet under en hanukka-feiring søndag.

– «Dette regimet er årsaken til global terror og ustabilitet», skrev en bruker på X/Twitter, mens andre oppfordret til å innføre Cyrus-avtalene og til at Israel burde ødelegge regimet.

ANNONSE

– «Lyset seirer over mørket, og hjertene til oss iranere over hele verden er med deg, min jødiske venn», skrev en annen bruker, og delte et bilde av to kvinner ikledd israelske og iranske flagg.

Sønn av regimefigur delte antisemittisk melding timer før angrepet i Sydney
Ahmad Ghadiri Abyaneh, sønn av Irans tidligere ambassadør til Australia, Mohammad-Hassan Ghadiri Abyaneh, publiserte en antisemittisk melding på X bare timer før hendelsen. Der omtalte han hanukka-feiringer som en «plattform for sataniske ritualer i frimurerkretser» og oppfordret til «forsvar».

– «Hvert eneste åndedrag fra disse illegitime avkommene knyttet til det elendige regimet i Den islamske republikken stinker av blod», svarte en bruker.

– «Global sikkerhet betyr dette sataniske terrorregimets fall … #IraniansStandWithIsrael.»

Israel etterforsker mulig iransk involvering i skytingen
Kort tid etter angrepet startet israelske myndigheter en etterforskning for å avklare om det iranske regimet var involvert.

En høytstående amerikansk tjenestemann sa til Fox News at dersom Den islamske republikken beordret angrepet, ville USA fullt ut anerkjenne Israels rett til å slå tilbake mot Iran.

Myndighetene undersøkte også mulige forbindelser til Hizbollah, Hamas og den Pakistan-baserte gruppen Lashkar-e-Taiba, som har tilknytning til al-Qaida.

Kilde: https://www.jpost.com/middle-east/iran-news/article-880331

Podkast

Siste innlegg

  • NOREF hadde direkte kontakt med Hamas
  • Arise: En ny generasjon står med Israel
  • Terrorfinansiering skjult som nødhjelp til Gaza
  • IKAJ donerer bomberom til ny luftambulansebase i Jerusalem
  • Nye ernæringstall avkrefter påstander om hungersnød i Gaza

IKAJ Nettbutik

  • Nyhet Den store redningsplanen b Den store redningsplanen kr 299,00 Inkl. moms
  • Palestina - Israels historiske og folkerettslige legitimitet Palestina - Israels historiske og folkerettslige legitimitet kr 379,00 Inkl. moms
  • Hva har Israel med meg og gjøre? Hva har Israel med meg og gjøre? kr 199,00 Inkl. moms
  • Israels juridiske rett til landet Israels juridiske rett til landet kr 100,00 – kr 700,00Prisområde: kr 100,00 til kr 700,00 Inkl. moms
  • Folket Som Overlevde Folket Som Overlevde kr 449,00 Inkl. moms
No ICEJ Logo english full hvit
STAB - LOGG INN

Internasjonale Kristne Ambassade Jerusalem,
Norsk Avdeling
Pb 33, 3167 Åsgårdstrand
Tlf: 62 57 33 33 (Telefontid man-fred. 09.00-15.00)
E-post: post@icej.no

No ICEJ Logo english full hvit
STAB - LOGG INN

Internasjonale Kristne Ambassade Jerusalem,
Norsk Avdeling
Pb 33, 3167 Åsgårdstrand
Tlf: 62 57 33 33 (Telefontid man-fred. 09.00-15.00)
E-post: post@icej.no

© 2026 - IKAJ

    • Nettbutikk
    • Bestillinger
    • Hjem
    • Nyheter
    • Arrangementer
    • Forstå Israel
    • Om IKAJ
    • Videobibliotek
    • Sammen for Hans folk
    • Nettbutikk
    • Bestillinger
    • Bli med
Handlekurv0
Du har ikke bestilt noe ennå!
0
-
00:00
00:00

Queue

Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00
X