GI EN GAVE
BLI MEDLEM
søndag, februar 15, 2026
Internasjonale Kristne Ambassade Jerusalem
  • NYHETER
  • ARRANGEMENTER
    • LØVHYTTEFESTEN 2026
    • SAMMEN FOR ISRAEL – 1 MAI
    • ISRAELREISE – Pastorer og ledere
    • MØTEKALENDER
    • REGIONALE KONFERANSER
    • BØNNETJENESTE FOR ISRAEL
  • FORSTÅ ISRAEL
    • SAMMEN FOR HANS FOLK
    • 
FORSTÅ ISRAEL I BIBELEN 
- BOK
    • 
FORSTÅ ISRAEL LIVE
    • UNDERVISNINGSMATERIALE
    • PODKAST
    • ET OR FRA JERUSALEM
    • IKAJ FORKYNNER TEAM
    • APP
  • OM ICEJ
  • LOGG INN
Internasjonale Kristne Ambassade Jerusalem

Boris Johnson: Vil alltid støtte Israels rett til å forsvare seg

Storbritannias statsminister er stolt over at forholdet til Israel har gått «fra kraft til kraft» under hans regjeringstid.

Martin Gellein by Martin Gellein
2. oktober 2021
in Internasjonal politikk
Boris Johnson: Vil alltid støtte Israels rett til å forsvare seg

Boris Johnson. Foto: EU2017EE Estonian Presidency/https://flickr.com/photos/145047505@N06/36928363842.

Storbritannias statsminister Boris Johnson talte fredag åpent om sitt patis støtte til Israel i magasinert til Conservative Friends of Israel’s.

«Under denne regjeringen vil Storbritannias støtte til Israels sikkerhet være konstant,» skrev Johnson i et brev til den pro-israelske gruppen – «det konservative partiet står fast med Israel.»

ANNONSE

«Vi vil alltid støtte Israels rett til å forsvare seg.»

Boris Johnson.

Johnson skrev at Abraham-avtalene, fredsavtalene som normaliserer forholdet mellom Israel og de to Gulfstatene De forente arabiske emirater og Bahrain, viser at «fremskritt i Midtøsten er mulig.»

[Sudan og Marokko har sluttet seg til avtalene, som viser at arabiske nasjoner velger enn motsatt vei av den politiske venstresiden i Norge, som går inn for boikott av Israel – økonomisk, akademisk og kulturell. Ett år etter avtalen blomstrer samarbeidet mellom landene, og tilfører innbyggerne en rekke goder på ulike områder, inkludert økonomisk vekst.]

«Synet av israelske og palestinske brannmenn som jobbet sammen for å bekjempe brannene i Jerusalem-området, var et lite, men velkomment tegn på håp – Storbritannia er klar til å støtte ekte fremskritt mot en mer positiv fremtid for både israelere og palestinere,» skrev den britiske statsministeren.

Johnson er stolt over at forholdet mellom Storbritannia og Israel har gått «fra kraft til kraft» under hans regjering. Han skrev også at han ser frem til å fortsette å samarbeide tett med Israel, knyttet til blant annet teknologi og handel.

Kilde: Jerusalem Post, 02.10.2021.

Tags: Abraham-avtaleneBoris JohnsonStorbritannia
No Result
View All Result
https://www.ikaj.no/lovhyttefesten2026/ https://www.ikaj.no/lovhyttefesten2026/ https://www.ikaj.no/lovhyttefesten2026/
ANNONSE
ANNONSE

Podkast

Siste innlegg

  • Rafael-sjefen: Israel står rustet mot trusler fra Iran
  • PA-grunnlov utelater jødisk tilknytning til Jerusalem og forankrer sharia
  • JPost: Hamas-leder nektet for sivildrap i NRK-intervju
  • Abbas-regimet betalte 3 mrd. til terrorister
  • Sammenstøt under protester mot Herzogs besøk i Australia
ANNONSE

.

GI EN GAVE

Internasjonale Kristne Ambassade Jerusalem,
Norsk Avdeling
Pb 33, 3167 Åsgårdstrand
Tlf: 62 57 33 33 (Telefontid man-fred. 09.00-15.00)
E-post: post@icej.no

© 2025 - IKAJ

    • Hjem
    • Nyheter
    • Arrangementer
    • Forstå Israel
    • Om IKAJ
    • LIVE
Internasjonale Kristne Ambassade Jerusalem
Behandle samtykke
For å gi de beste opplevelsene bruker vi teknologier som informasjonskapsler for å lagre og/eller få tilgang til enhetsinformasjon. Å samtykke til disse teknologiene vil la oss behandle data som nettleseratferd eller unike ID-er på dette nettstedet. Ikke å samtykke eller trekke tilbake samtykket kan ha negativ innvirkning på enkelte egenskaper og funksjoner.
Funksjonell Alltid aktiv
Lagring av data eller tilgang er nødvendig for å kunne bruke en spesifikk tjeneste som er eksplisitt etterspurt av abonnenten eller brukeren, eller kun for elektronisk kommunikasjon.
Preferanser
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Statistikk
Lagring av data eller tilgang benyttes kun til statistikk. The technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Markedsføring
Lagring av data eller tilgang er nødvendig for å opprette brukerprofiler for å sende reklame eller for å spore brukeren på en nettside (eller over flere nettsider) for lignende markedsføringsformål.
  • Administrer alternativer
  • Administrer tjenester
  • Administrer {vendor_count}-leverandører
  • Les mer om disse formålene
Se preferanser
  • {title}
  • {title}
  • {title}
Handlekurv0
Du har ikke bestilt noe ennå!
0
  • NYHETER
  • ARRANGEMENTER
    • LØVHYTTEFESTEN 2026
    • SAMMEN FOR ISRAEL – 1 MAI
    • ISRAELREISE – Pastorer og ledere
    • MØTEKALENDER
    • REGIONALE KONFERANSER
    • BØNNETJENESTE FOR ISRAEL
  • FORSTÅ ISRAEL
    • SAMMEN FOR HANS FOLK
    • 
FORSTÅ ISRAEL I BIBELEN 
- BOK
    • 
FORSTÅ ISRAEL LIVE
    • UNDERVISNINGSMATERIALE
    • PODKAST
    • ET OR FRA JERUSALEM
    • IKAJ FORKYNNER TEAM
    • APP
  • OM ICEJ
  • LOGG INN
-
00:00
00:00

Queue

Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00
X
X