GI EN GAVE
BLI MEDLEM
mandag, november 17, 2025
Internasjonale Kristne Ambassade Jerusalem
  • NYHETER
  • ARRANGEMENTER
    • MØTEKALENDER
    • LØVHYTTEFESTEN 2025
    • REGIONALE KONFERANSER
    • BØNNETJENESTE FOR ISRAEL
  • FORSTÅ ISRAEL
    • 
FORSTÅ ISRAEL I BIBELEN 
- BOK
    • 
FORSTÅ ISRAEL LIVE
    • UNDERVISNINGSMATERIALE
    • PODKAST
    • ET OR FRA JERUSALEM
    • IKAJ FORKYNNER TEAM
    • APP
  • OM ICEJ
  • LOGG INN
Internasjonale Kristne Ambassade Jerusalem
  • NYHETER
  • ARRANGEMENTER
    • MØTEKALENDER
    • LØVHYTTEFESTEN 2025
    • REGIONALE KONFERANSER
    • BØNNETJENESTE FOR ISRAEL
  • FORSTÅ ISRAEL
    • 
FORSTÅ ISRAEL I BIBELEN 
- BOK
    • 
FORSTÅ ISRAEL LIVE
    • UNDERVISNINGSMATERIALE
    • PODKAST
    • ET OR FRA JERUSALEM
    • IKAJ FORKYNNER TEAM
    • APP
  • OM ICEJ
  • LOGG INN
No Result
View All Result
Internasjonale Kristne Ambassade Jerusalem

Bennett: Israel er ikke vårt på grunn av Holocaust, men fordi det er jødenes hjemland

Martin Gellein by Martin Gellein
23. januar 2022
in Antisemittisme
Bennett: Israel er ikke vårt på grunn av Holocaust, men fordi det er jødenes hjemland

Naftali Bennet. Foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Naftali_Bennett_HUJI_Election_Debate_2.jpg.

Israel er ikke vårt på grunn av Holocaust, men fordi det er jødefolkets historiske hjemland, skrev statsminister Naftali Bennett på Facebook fredag.

Uttalelsen kom dagen etter 80-årsjubileet for Wannsee-konferansen, det historiske møte mellom høytstående nazister som ble et avgjørende øyeblikk for iverksetting av planene om å utrydde jødefolket.

Som statsminister er jeg klar over “det enorme ansvaret” jeg har for «den fortsatte eksistensen til den jødiske staten i landet Israel”, skrev Bennett.

“Jeg glemmer ikke … at ingen – bortsett fra noen få unntak – brydde seg om vårt folks skjebne. Verden løftet ikke en finger. De sendte til og med skip med jødiske flyktninger tilbake til Europa.”

Increasing Pressure to Emigrate – Évian Conference – Online-Exhibition
Jøder foran reisebyrået Palestine & Orient Lloyd i Charlottenburg i Berlin, januar 1939. Mange forsøkte å flykte fra Tyskland, men de fleste hadde ingen steder å reise til. Det var ingen land som ønsket å ta i mot jødiske flyktninger.

“Staten Israel er ikke vår ‘takket være’ Holocaust, men fordi landet Israel var, fortsatt er og alltid vil være det jødiske folkets hjemland”, fortsatte han.

“Et sterkt, trygt, uavhengig, blomstrende, mangfoldig, fritt og forent Israel var nødvendig for å sikre det jødiske folkets eksistens.”

Statsministeren satt ord på hvor sammensatt det israelske samfunnet er, og at mange er uenige i mye, men at de har “det samme hjertet”.

“Sammen vil vi beskytte vårt elskede land,” skrev Bennett.

File:Naftali Bennett - Herzliya Conference 2016 1183 (cropped).jpg -  Wikimedia Commons
Naftali Bennett, Israels første statsministeren med kippa.

Wannsee-konferansen ble ledet av Reinhard Heydrich og Adolf Eichmann, og formaliserte de tekniske, administrative og økonomiske detaljene i det som ble kalt “den endelige løsningen på jødespørsmålet”.

Under rettssaken i Jerusalem i 1961 fortalte Eichmann at møtets deltakerne hadde blitt servert konjakk av butlere da de planlagte folkemordet på jødene.

Nazistene myrdet seks millioner jøder under Holocaust – mer enn en tredjedel av verdens jødiske befolkning.

Kilde: Naftali Bennetts Facebook-side, 22. januar 2022.

DS «Donau» – Wikipedia
“Donau”, som 26. november 1942 fraktet 532 norske jøder til utryddelsesleiren Auschwitz. Bare ni av dem kom levende derfra.
Fil:Palestine calls, Oslo 1942.jpg – Wikipedia
Fra butikk i Oslo i 1942.

Les kommentaren som tar opp hvordan nordmenn med mye makt arbeider sammen for å få verdens regjeringer, fagorganisasjoner og kirker til å stå sammen mot den jødiske staten:

Fagforbundet oppfordrer til internasjonal handelsboikott av Israel
No Result
View All Result
ADVERTISEMENT

Podkast

Siste innlegg

  • Hamas hamstrer våpen i utlandet tross avvæpningsavtalen for Gaza
  • Gazas innbyggere slår alarm: Hamas strammer grepet med nye avgifter, undertrykking og maktoppbygging
  • Tidligere gisler Keith og Aviva Siegel vitner om overgrep under fangenskap i Gaza for FNs torturkomité
  • Israelsk utenriksdepartement anklager Støre for «moralsk forfall og anti-israelsk fiendtlighet»
  • «Israels helt»: Etter 11 år i Hamas-fangenskap ble løytnant Hadar Goldins levninger brakt hjem
ADVERTISEMENT

.

GI EN GAVE

Internasjonale Kristne Ambassade Jerusalem,
Norsk Avdeling
Pb 33, 3167 Åsgårdstrand
Tlf: 62 57 33 33 (Telefontid man-fred. 09.00-15.00)
E-post: post@icej.no

© 2025 - IKAJ

Internasjonale Kristne Ambassade Jerusalem
Behandle samtykke
For å gi de beste opplevelsene bruker vi teknologier som informasjonskapsler for å lagre og/eller få tilgang til enhetsinformasjon. Å samtykke til disse teknologiene vil la oss behandle data som nettleseratferd eller unike ID-er på dette nettstedet. Ikke å samtykke eller trekke tilbake samtykket kan ha negativ innvirkning på enkelte egenskaper og funksjoner.
Funksjonell Alltid aktiv
Lagring av data eller tilgang er nødvendig for å kunne bruke en spesifikk tjeneste som er eksplisitt etterspurt av abonnenten eller brukeren, eller kun for elektronisk kommunikasjon.
Preferanser
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Statistikk
Lagring av data eller tilgang benyttes kun til statistikk. The technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Markedsføring
Lagring av data eller tilgang er nødvendig for å opprette brukerprofiler for å sende reklame eller for å spore brukeren på en nettside (eller over flere nettsider) for lignende markedsføringsformål.
  • Administrer alternativer
  • Administrer tjenester
  • Administrer {vendor_count}-leverandører
  • Les mer om disse formålene
Se preferanser
  • {title}
  • {title}
  • {title}
  • NYHETER
  • ARRANGEMENTER
    • MØTEKALENDER
    • LØVHYTTEFESTEN 2025
    • REGIONALE KONFERANSER
    • BØNNETJENESTE FOR ISRAEL
  • FORSTÅ ISRAEL
    • 
FORSTÅ ISRAEL I BIBELEN 
- BOK
    • 
FORSTÅ ISRAEL LIVE
    • UNDERVISNINGSMATERIALE
    • PODKAST
    • ET OR FRA JERUSALEM
    • IKAJ FORKYNNER TEAM
    • APP
  • OM ICEJ
  • LOGG INN
-
00:00
00:00

Queue

Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00
X
X