IKAJ Norge
IKAJ Norge

IDF aksjonerer mot Hamas-kontrollert sykehus og pågriper 90 terrorister

Blant saker som blir «uteglemt» av aktivistiske medier, er denne hendelsen, som skjedde nylig. Slike hendelser er nyttig å ha i bakhodet når mediene opplyser at «Israel ødelegger helseinstitusjoner.»

IKAJ PRESSE Av IKAJ PRESSE
17. desember 2023
in Ukategorisert
Sykehus

Overskrifter som dette er noe man neppe får se i norske nyhetsmedier. Faksimile: i24 News, Israel

Blant de arresterte terroristene var omtrent 80 personer direkte involvert i massakren 7. oktober.

Israel Defense Forces (IDF) har gjennomført en strategisk operasjon i nærheten av Kamal Adwan-sykehuset, tidligere utnyttet av Hamas som sentralt kommando- og kontrollsenter i Jabalya.

ANNONSE

I løpet av de siste dagene har enheter fra IDF og ISA (Israel Security Agency) utført målrettede aksjoner som har resultert i pågripelse av 90 terrorister. Det ble også funnet en lagringsplass med forskjellige våpen.

Blant de arresterte var omtrent 80 personer direkte involvert i massakren 7. oktober, noe som viser IDFs berettigelse og forpliktelse til å ødelegge infrastrukturen som brukes av terrorister. Flere terror-relaterte anlegg i området ble ødelagt av IDF.

Aksjonen avslørte at sykehusets medarbeidere var med på å støtte terrorisme. Arbeidere tilsto å ha skjult våpen i kuvøser på en intensivavdeling (NICU), et rom beregnet på å behandle premature babyer.

Påfølgende søk utført av IDF-tropper avdekket skjulte våpen, klassifiserte dokumenter og taktisk kommunikasjonsutstyr.

I24 News
Times of Israel

Podkast

Siste innlegg

  • IKAJ sponser 100 nye Bnei Menashe-innvandrere
  • NOREF hadde direkte kontakt med Hamas
  • Arise: En ny generasjon står med Israel
  • Terrorfinansiering skjult som nødhjelp til Gaza
  • IKAJ donerer bomberom til ny luftambulansebase i Jerusalem

IKAJ Nettbutik

  • Nyhet Den store redningsplanen b Den store redningsplanen kr 299,00 Inkl. moms
  • Palestina - Israels historiske og folkerettslige legitimitet Palestina - Israels historiske og folkerettslige legitimitet kr 379,00 Inkl. moms
  • Hva har Israel med meg og gjøre? Hva har Israel med meg og gjøre? kr 199,00 Inkl. moms
  • Israels juridiske rett til landet Israels juridiske rett til landet kr 100,00 – kr 700,00Prisområde: kr 100,00 til kr 700,00 Inkl. moms
  • Folket Som Overlevde Folket Som Overlevde kr 449,00 Inkl. moms
No ICEJ Logo english full hvit
STAB - LOGG INN

Internasjonale Kristne Ambassade Jerusalem,
Norsk Avdeling
Pb 33, 3167 Åsgårdstrand
Tlf: 62 57 33 33 (Telefontid man-fred. 09.00-15.00)
E-post: post@icej.no

No ICEJ Logo english full hvit
STAB - LOGG INN

Internasjonale Kristne Ambassade Jerusalem,
Norsk Avdeling
Pb 33, 3167 Åsgårdstrand
Tlf: 62 57 33 33 (Telefontid man-fred. 09.00-15.00)
E-post: post@icej.no

© 2026 - IKAJ

    • Nettbutikk
    • Bestillinger
    • Hjem
    • Nyheter
    • Arrangementer
    • Forstå Israel
    • Om IKAJ
    • Videobibliotek
    • Sammen for Hans folk
    • Nettbutikk
    • Bestillinger
    • Bli med
Handlekurv0
Du har ikke bestilt noe ennå!
0
-
00:00
00:00

Queue

Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00
X