IKAJ Norge
IKAJ Norge

Netanyahu: Anerkjennelse av en palestinsk stat vil gi belønning for terrorisme

I en telefonsamtale med USAs president Joe Biden torsdag kveld skal Israels statsminister Benjamin Netanyahu ha avvist alle planer om en ensidig anerkjennelse av palestinsk stat.

IKAJ PRESSE Av IKAJ PRESSE
16. februar 2024
in Internasjonal politikk
Skjermbilde YouTube IsraeiliPM

«I regjeringsmøtet avklarte jeg min holdning til den nylige samtalen om å påtvinge Israel en palestinsk stat», skrev Netanyahu på X fredag formiddag. Han fortsatte:

«Min posisjon er oppsummert i følgende to setninger:

1. Israel avviser direkte internasjonale diktater angående et permanent oppgjør med palestinerne. En slik ordning vil kun oppnås gjennom direkte forhandlinger mellom partene, uten forhåndsvilkår.

2. Israel vil fortsette å motsette seg ensidig anerkjennelse av en palestinsk stat. En slik anerkjennelse vil i kjølvannet av massakren 7. oktober gi en enorm belønning til en terrorisme verden ikke har sett maken til, og forhindre enhver fremtidig fredsløsning.»

Torsdag publiserte The Washington Post en artikkel om USAs planer sammen med arabiske allierte for å fremme en tostatsløsning på konflikten, noe som skal føre til en våpenhvile i Gaza og en normalisering i forholdet mellom Saudi-Arabia og Israel.

ANNONSE

En rekke europeiske land har også støttet ensidig anerkjennelse av palestinsk på bakgrunn av Israels krig med Hamas.

Netanyahu har avvist en palestinsk stat og tar i stedet til orde for en palestinsk autonomi på territorium utenfor det suverene Israel, men under IDFs sikkerhetskontroll.

Kilde: The Jerusalem Post

Bilde: Skjermbilde fra Israels statsministers Youtube-konto

Tags: Benjamin NetanyahuJoe Bidentostatsløsning

Podkast

Siste innlegg

  • Terrorfinansiering skjult som nødhjelp til Gaza
  • IKAJ donerer bomberom til ny luftambulansebase i Jerusalem
  • Nye ernæringstall avkrefter påstander om hungersnød i Gaza
  • Israelsk identitet viktigst for kristne arabere i ny undersøkelse
  • Jøder får skylden for Europas skogbranner i ny bølge av antisemittiske konspirasjoner

IKAJ Nettbutik

  • Nyhet Den store redningsplanen b Den store redningsplanen kr 299,00 Inkl. moms
  • Palestina - Israels historiske og folkerettslige legitimitet Palestina - Israels historiske og folkerettslige legitimitet kr 379,00 Inkl. moms
  • Hva har Israel med meg og gjøre? Hva har Israel med meg og gjøre? kr 199,00 Inkl. moms
  • Israels juridiske rett til landet Israels juridiske rett til landet kr 100,00 – kr 700,00Prisområde: kr 100,00 til kr 700,00 Inkl. moms
  • Folket Som Overlevde Folket Som Overlevde kr 449,00 Inkl. moms
No ICEJ Logo english full hvit
STAB - LOGG INN

Internasjonale Kristne Ambassade Jerusalem,
Norsk Avdeling
Pb 33, 3167 Åsgårdstrand
Tlf: 62 57 33 33 (Telefontid man-fred. 09.00-15.00)
E-post: post@icej.no

No ICEJ Logo english full hvit
STAB - LOGG INN

Internasjonale Kristne Ambassade Jerusalem,
Norsk Avdeling
Pb 33, 3167 Åsgårdstrand
Tlf: 62 57 33 33 (Telefontid man-fred. 09.00-15.00)
E-post: post@icej.no

© 2026 - IKAJ

    • Nettbutikk
    • Bestillinger
    • Hjem
    • Nyheter
    • Arrangementer
    • Forstå Israel
    • Om IKAJ
    • Videobibliotek
    • Sammen for Hans folk
    • Nettbutikk
    • Bestillinger
    • Bli med
Handlekurv0
Du har ikke bestilt noe ennå!
0
-
00:00
00:00

Queue

Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00
X