GI EN GAVE
BLI MEDLEM
fredag, mai 16, 2025
Internasjonale Kristne Ambassade Jerusalem
  • NYHETER
  • ARRANGEMENTER
    • LØVHYTTEFESTEN 2025
    • MØTE KALENDER
    • REGIONALE KONFERANSER
    • BØNNETJENESTE FOR ISRAEL
    • PURIM 2025
    • ARISE 2025
  • FORSTÅ ISRAEL
    • 
FORSTÅ ISRAEL I BIBELEN 
- BOK
    • 
FORSTÅ ISRAEL LIVE
    • UNDERVISNINGSMATERIALE
    • FORSTÅ ISRAEL PODCAST
    • ET OR FRA JERUSALEM
    • IKAJ FORKYNNER TEAM
    • APP
  • OM ICEJ
    • ISRAEL ER I KRISE
  • LOGG INN
Internasjonale Kristne Ambassade Jerusalem
  • NYHETER
  • ARRANGEMENTER
    • LØVHYTTEFESTEN 2025
    • MØTE KALENDER
    • REGIONALE KONFERANSER
    • BØNNETJENESTE FOR ISRAEL
    • PURIM 2025
    • ARISE 2025
  • FORSTÅ ISRAEL
    • 
FORSTÅ ISRAEL I BIBELEN 
- BOK
    • 
FORSTÅ ISRAEL LIVE
    • UNDERVISNINGSMATERIALE
    • FORSTÅ ISRAEL PODCAST
    • ET OR FRA JERUSALEM
    • IKAJ FORKYNNER TEAM
    • APP
  • OM ICEJ
    • ISRAEL ER I KRISE
  • LOGG INN
Inget resultat
Vis alt resultat
Internasjonale Kristne Ambassade Jerusalem
Inget resultat
Vis alt resultat

Jerusalem Post: Søreide og Wennesland vil øke bistanden til palestinerne

Kommentar: Ikke et ord fra Norges utenriksminister og FNs spesialkoordinator om at de palestinske myndighetene årlig anvender 1.7 milliarder kroner til å belønne kaldblodige terrorister.

Martin Gellein av Martin Gellein
24. februar 2021
i Internasjonal politikk, Kommentar
Jerusalem Post: Søreide og Wennesland vil øke bistanden til palestinerne

Norges utenriksminsier Ine Eriksen Søreide (Wikimedia Commons).

De arabiske nasjonene ser ut til å ha fått nok av de palestinske myndighetenes destruktive tilnærming til den jødiske staten, og reduserte bistanden til de palestinske myndighetene med hele 85% i 2020.

Samtidig tar Norges utenriksminister Ine Eriksen Søreide og FNs spesialkoordinator for fredsprosessen i Midtøsten Tor Wennesland til orde for å øke bistanden til de palestinske myndighetene, ifølge Jerusalem Post 24.02.2021.

Verken Søreide eller Wennesland nevner med ett eneste ord at de palestinske myndighetene i 2020 anvendte hele 1.4 milliarder kroner av budsjettet til å belønne alle palestinere (og familiene deres) dømt for terrorisme – inkludert selvmordsbombere og andre som har skadet eller myrdet sivile israeler, inkludert barn.

Tor Wennesland, som ble utnevnt som FNs Spesialkoordinator for fredsprosessen i Midtøsten (foto fra un.org).

Norge, som leder av Giverlandsgruppen for Palestina, gjør altså som Forente Nasjoner: De godtar de palestinske myndighetenes belønningssystem Pay for Slay. De nevner ikke at omkring 3.3% av de palestinske myndighetenes budsjett går til denne horrible praksisen de palestinske lederne gang på gang har forsvart i all offentlighet. Ikke med ett eneste ord.

Under Donald Trumps presidentskap satte USA krav til palestinernes president Mahmoud Abbas om at belønningssystemet måtte opphøre. Abbas forsvarte belønningssystem og nektet å gjøre endringer. USA stengte med det igjen bistandskrana (Joe Biden åpner den nå opp igjen).

Slik er FN og Norge delaktige i Pay for slay. De palestinske myndighetene får, uten å engang bli kritisert for det, fortsette å misbruke sine disponible midler til aktivt å oppfordre til og belønne mord på jødiske barn. Samtidig som Norge og FN tar til orde for å øke bistanden. Slik er det.

ANNONSE

Norske internasjonale ledere godtar altså dette stilltiende. Ved å ikke sette krav til de palestinske myndighetene om å endre praksisen, bidrar de til opprettholde og indirekte finansiere Pay for slay.

1.4 milliarder kroner som opplagt både kunne og burde vært anvendt til koronavaksiner og annen livreddende helsehjelp, blir anvendt til å belønne kaldblodige mordere. Men det gjør lite så lenge pengestrømmen fortsetter fra Giverlandsgruppen og Forente Nasjoner.  

I 2020 nektet de palestinske myndighetene å ta imot en gave med livreddende helsehjelp fra De forente arabiske emirater til en verdi av millioner av kroner, fordi flyet med helsehjelpen fra Emiratene landet på Ben Gurion flyplass i Tel Aviv.

Samtidig som arabiske nasjoner inngår fredsavtaler med den jødiske staten og handelen mellom landene med det øker eksplosivt, til velsignelse for alle parter, så stiller Arbeiderpartiet, Sosialistisk venstreparti og Rødt seg på linje med Palestinakomiteen og krever boikott av varer og tjenester produsert av jøder i Israel. Hva vil skje om disse partiene kommer i regjeringsposisjon?

157 millioner dollar til terrorlønn i 2020
Inget resultat
Vis alt resultat
ANNONSE
ANNONSE

Siste innlegg

  • Antisemittisme: Et speilbilde av vår moralske og åndelige krise
  • FN-utsending tok imot reiser betalt av Hamas-tilknyttede grupper og løy om det, ifølge rapport
  • Torturert av Hamas, kjent som «amerikaneren»: Edan Alexanders lidelser i fangenskap
  • 1. mai og palestinaflaggene: En tankevekkende støtte til brutalitet
  • Unge innbyggere i Gaza snakket om å drepe jøder – ikke om Palestina, sier det løslatte gisselet Omer Wenkert
ANNONSE

.

GI EN GAVE

Internasjonale Kristne Ambassade Jerusalem,
Norsk Avdeling
Pb 33, 3167 Åsgårdstrand
Tlf: 62 57 33 33 (Telefontid man-fred. 09.00-15.00)
E-post: post@icej.no

© 2025 - IKAJ

Internasjonale Kristne Ambassade Jerusalem
Behandle samtykke
For å gi de beste opplevelsene bruker vi teknologier som informasjonskapsler for å lagre og/eller få tilgang til enhetsinformasjon. Å samtykke til disse teknologiene vil la oss behandle data som nettleseratferd eller unike ID-er på dette nettstedet. Ikke å samtykke eller trekke tilbake samtykket kan ha negativ innvirkning på enkelte egenskaper og funksjoner.
Funksjonell Alltid aktiv
Lagring av data eller tilgang er nødvendig for å kunne bruke en spesifikk tjeneste som er eksplisitt etterspurt av abonnenten eller brukeren, eller kun for elektronisk kommunikasjon.
Preferanser
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Statistikk
Lagring av data eller tilgang benyttes kun til statistikk. The technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Markedsføring
Lagring av data eller tilgang er nødvendig for å opprette brukerprofiler for å sende reklame eller for å spore brukeren på en nettside (eller over flere nettsider) for lignende markedsføringsformål.
Administrer alternativer Administrer tjenester Administrer {vendor_count}-leverandører Les mer om disse formålene
Se preferanser
{title} {title} {title}
Inget resultat
Vis alt resultat
  • NYHETER
  • ARRANGEMENTER
    • LØVHYTTEFESTEN 2025
    • MØTE KALENDER
    • REGIONALE KONFERANSER
    • BØNNETJENESTE FOR ISRAEL
    • PURIM 2025
    • ARISE 2025
  • FORSTÅ ISRAEL
    • 
FORSTÅ ISRAEL I BIBELEN 
- BOK
    • 
FORSTÅ ISRAEL LIVE
    • UNDERVISNINGSMATERIALE
    • FORSTÅ ISRAEL PODCAST
    • ET OR FRA JERUSALEM
    • IKAJ FORKYNNER TEAM
    • APP
  • OM ICEJ
    • ISRAEL ER I KRISE
  • LOGG INN

© 2025 IKAJ - Internasjonale Kristne Ambassade Jerusalem, Norsk Avdeling.

X
X